🎅 Rabat -15% na wszystko z kodem SANTA do 06.12! 🎅

Jak używać kartacz do brody? 0
Jak używać kartacz do brody?

Jak używać kartacz do brody? Szczotka do brody - jak używać?

Załóżmy, że jesteś już posiadaczem porządnego i dostosowanego do Twojej brody kartacza, czas więc zacząć odpowiednio go używać. Kartacz służy ogólnie do czesania i modelowania brody, jednak to nie wszystkie jego zalety, bo posiada szereg funkcjonalności istotnych dla codziennej pielęgnacji brody. Wydawać by się mogło, że brodę można po prostu uczesać grzebieniem i też będzie dobrze. Można, przecież istnieją specjalne grzebienie do brody, nawet wersje kieszonkowe,  jednak kartacz dba nie tylko o sam wygląd zarostu, ale też o włosy brody i skórę. Korzyści płynące z codziennego używania kartacza są bardzo liczne, choćby wyczesywanie złuszczonego naskórka i nagromadzonych w ciągu dnia zanieczyszczeń (na przykład z jedzenia), co wpływa na aspekt zachowania higieny. Na odżywienie i wygląd samej brody ma wpływ również zawartość keratyny w naturalnym włosiu, dzięki czemu broda po czesaniu jest prosta, lśniąca i wymodelowana. Nie da się również nie wspomnieć o “masażu skóry” podczas używania kartacza, poprawia się wtedy ukrwienie skóry, a także wzmocnione zostają cebulki brody. Regularne czesanie wpływa również na porost brody, co jest zapewne mocnym argumentem dla wielu brodaczy ;). Nic więc dziwnego, że kartacz to obecnie podstawowe narzędzie w ręku brodacza. Dlatego zanim go kupisz, zapoznaj się z naszym tekstem - jaki kartacz do brody wybrać? W dalszej części przedstawimy informacje, w jaki sposób używać kartacza do brody, aby broda była zawsze zadbana i odpowiednio wymodelowana.

Jak przygotować brodę do użycia szczotki

Pielęgnację brody należy zacząć już rano, ponieważ po nocy, tak samo jak włosy na głowie, broda jest poplątana, dodatkowo każdy włos układa się w inną stronę. Gdyby zostawić brodę w tym stanie, wyglądałaby niezbyt estetycznie, a i Ty nie prezentowałbyś się najlepiej. W jaki sposób zabrać się zatem za używanie szczotki do brody? Zanim jednak użyjesz nowiusieńkiego kartacza, powinieneś umyć brodę i użyć szamponu do brody, ponieważ włosy zarostu są twardsze, a przeznaczony do brody szampon umyje włosy brody i ułatwi dalszą pielęgnację zarostu. Następnie brodę należy wysuszyć ręcznikiem. W ten sposób przygotowana broda jest już gotowa na użycie szczotki do brody.

Kartacz do brody – jak używać podstawowego narzędzia brodacza

Broda umyta i wysuszona – czas na szczotkę do brody, zapewne dumnie prezentującą się na szafce z akcesoriami do pielęgnacji. Wróćmy jednak do czynności suszenia brody – nigdy, przenigdy o tym nie zapominaj! Użycie szczotki na mokrej brodzie może skutkować niszczeniem włosów brody. Dzieje się tak dlatego, że łuski keratynowe pod wpływem wilgoci podnoszą się i mogą niszczyć strukturę włosów. Wydawałoby się, że użycie kartacza do brody to po prostu przeczesanie zarostu. Owszem, ale trzeba też wiedzieć w jaki sposób to robić, bo nie każdy brodacz wie, jak ma używać swojej nowej szczotki do brody.

Czesanie brody należy rozpocząć od policzka ruchami w dół, a następnie od szyi w górę, jednocześnie pamiętając, aby włosie dotarło do skóry pod zarostem. I w tym przypadku kartacz zyskuje przewagę nad grzebieniem, ponieważ pozbawiona przez zarost naturalnego światła (i jednocześnie witaminy D) skóra traci nawilżenie i naturalną sprężystość. To z kolei prowadzi do jej wysychania i łuszczenia się w postaci łupieżu, nie wspominając o irytującym swędzeniu. Grzebień nie jest zatem w stanie pomóc w tym niezręcznym problemie i w konsekwencji większość brodaczy sięga właśnie po szczotkę do brody lub kartacz, bo te narzędzia są w stanie zadbać o prawidłowy stan skóry pod zarostem. Choć grzebień do brody to tańsza opcja, warto zainwestować w dobrej jakości kartacz lub szczotkę z rączką. Brodę szczotkujemy przynajmniej przez dwie minuty – to zwykle bardzo przyjemna chwila. Następnie nakładamy olejek lub przeznaczony do brody balsam i powtarzamy czynność czesania, aż uzyskamy zadowalający efekt. Prawidłowo pielęgnowana broda powinna być zawsze czysta, lśniąca i ułożona. Warto wyrobić sobie codzienny rytuał pielęgnacji brody i używać kartacza lub szczotki do brody w trakcie dnia, a nawet wieczorem. Choć początkowo pielęgnacja i czesanie mogą wydawać się skomplikowane i zajmować dużo czasu, z pewnością dojdziesz do wprawy i wymodelowanie brody w pracy, na imprezie czy przed ważnym spotkaniem zajmie Ci dosłownie chwilę. Po czesaniu brody warto przyjrzeć się kartaczowi, ponieważ może wymagać wyczyszczenia.. O tym jak czyścić kartacz do brody dowiesz się na naszym blogu. 

Szczotka do brody – jak jej używać, aby nie zepsuć efektu zadbanej brody

Wychodząc od barbera z pewnością zachwycasz się pachnącą i idealnie ogarniętą brodą, a być może także i włosami. Aby ten efekt trwał dłużej niż tylko jeden wieczór, należy trzymać się kilku podstawowych zasad. Szczotki do brody lub kartacza należy przede wszystkim używać regularnie, przynajmniej rano i wieczorem. Jeśli zaniedbamy czynność szczotkowania, ucierpi na tym nie tylko narzędzie do pielęgnacji, ale i sama broda, a także skóra, co niesie za sobą opłakane konsekwencje. Nieregularnie lub niedbale pielęgnowana broda będzie raczej odstraszała niż przyciągała uwagę. Zanim zdecydujesz się na zarost warto zapoznać się z zasadami prawidłowej pielęgnacji brody i narzędzi potrzebnych do utrzymania jej w doskonałym stanie.

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl