do kasy suma: 0,00 zł

Brzytwy do golenia brody — ponadczasowe golenie na mokro

Ponadczasowe i klasyczne metody golenia coraz częściej wkradają się w łaski mężczyzn posiadających zarost. Golenie drogeryjnymi maszynkami i tanimi piankami dawno przestało być satysfakcjonujące i dobre jakościowo. Wielu brodaczy decyduje się na zawieszenie poprzeczki wyżej niż dotychczas, wybierając tradycyjne akcesoria i produkty. Brzytwy do golenia brody coraz chętniej wybierane są jako zestaw do zabiegu usuwania zarostu, gdyż od wielu pokoleń niezawodnie i efektywnie pozwalają osiągnąć idealnie gładką skórę. Właściwy sprzęt przy zetknięciu z naszą skórą nie może być stępiony, gdyż zamiast swobodnie przyciąć włoski, nadszarpnie je, powodując stany zapalne mieszków włosowych oraz ogromny dyskomfort. Dobra brzytwa do golenia twarzy cechować powinna się przede wszystkim idealnie oszlifowaną krawędzią oraz prawidłowym wyważeniem, które pozwoli stabilnie trzymać brzytwę w dłoni. 

Brzytwa do golenia twarzy kojarzy się głównie z profesjonalistami, znającymi się na swoim fachu. Nie oznacza to jednak, że ta metoda golenia zarezerwowana jest jedynie dla nich. Praktyka czyni mistrzem, zatem przy odrobinie cierpliwości regularne używanie brzytwy do golenia brody będzie dla Ciebie prawdziwą przyjemnością!

Jak używać brzytwy do golenia brody?

Zdecydowanie się na zakup brzytwy do golenia brody wiąże się z poświęceniem czasu na naukę jej poprawnego używania oraz na zakup odpowiednich kosmetyków do golenia na mokro. Aby cały proces nie kończył się skaleczeniami, podrażnieniami oraz stanami zapalnymi, Twoja broda powinna zostać odpowiednio zmiękczona przed zabiegiem. Wybierając golenie z użyciem brzytwy do golenia brody, zapewne chcesz pójść w totalną klasykę i tradycyjne rozwiązania. Świetnie zatem sprawdzi się zestaw — mydło do golenia, pędzel do golenia oraz miska do golenia dla początkujących i ceniących sobie wygodę mężczyzn. Najlepsza brzytwa do golenia twarzy wybrana, piana ubita i nałożona na zarost, a Ty zastanawiasz się jak zacząć cały proces? Podczas pierwszego użycia brzytwy do golenia brody zaleca się przesuwanie ostrza wraz z kierunkiem wyrastania włosków, czyli „z włosem”. Po nabraniu wprawy możesz okrężnymi ruchami ponownie nałożyć pianę na twarz i spróbować pod niskim kątem golić się w przeciwnym niż dotychczas kierunku, pod włos. Całość dopełnij odpowiednią pielęgnacją i z dumą zaprezentuj się w idealnie gładkiej i zdrowo wyglądającej skórze twarzy!

Klasyczna czy na żyletki? - brzytwa do golenia twarzy

Teorię już znasz — praktykę zdobędziesz! Zastanawia Cię pewnie zatem jaką brzytwę do golenia wybrać? Jeżeli cenisz sobie pełną swobodę lub dopiero chcesz zacząć przygodę z tradycyjnym goleniem, to brzytwa do golenia na żyletki sprawdzi się najlepiej. Bez obaw możesz myć ją pod bieżącą wodą, bądź też zabrać pod prysznic, gdyż nie potrzebuje specjalnego przechowywania, a żyletki są wymienne. Brzytwa klasyczna do golenia natomiast zostanie dobrym kompanem wszystkich brodaczy, którzy lubią przeznaczać więcej czasu na golenie i proces przygotowawczy do zabiegu. Tutaj ostrze wymaga więcej pielęgnacji, gdyż nie lubi się z wilgocią. Najlepiej zatem delikatnie oczyścić je miękką szmatką, która nie wpłynie na jakość ostrza brzytwy. Stylowa i najlepsza brzytwa do golenia twarzy jest w zasięgu Twojej ręki, zatem nie odkładaj jej zakupu „na jutro”. Wypróbuj tradycyjnego golenia niczym James Bond i spraw, że rutyna stanie się również w Twoim przypadku luksusem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl