do kasy suma: 0,00 zł

Na tle historycznych wydarzeń - początki niemieckiej marki Muhle

Fundator marki Muhle, Otto Johannes Müller założył swój niewielki biznes produkujący pędzle tuż po wojnie w 1945 roku. W tym samym czasie powstało charakterystyczne logo z motywem wiatraka, które do dzisiaj wyróżnia firmę. Już cztery lata później pędzle do golenia doczekały się pierwszych kupców poza granicami Niemiec, jednak nie wszystko układało się pomyślnie. Ogień strawił siedzibę producenta, jednak Otto nie poddał się i nadal dzielnie walczył, aby rozwijać swój obiecujący biznes. Dwie dekady po wypuszczeniu pierwszych produktów, fundator Mühle zmarł, a interes przejął jego syn Hans-Jürgen Müller. W tym czasie zatrudnionych było już 40 pracowników, a produkty eksportowano aż do 36 krajów.

Na początku lat siedemdziesiątych w związku z wywłaszczeniami, Hans-Jürgen Müller oddał firmę państwu i stała się ona własnością NRD. Pod koniec lat osiemdziesiątych mężczyzna opuścił kierowaną odgórnie jednostkę i samodzielnie zajął się tworzeniem pędzli. Prawo do rodzinnej marki odzyskał dopiero po upadku Muru Berlińskiego. Dało to nowy początek dla Mühle. Krok po kroku odbudowywano dawną świetność, ponownie zatrudniano wcześniej zwolnionych pracowników, a wysoka jakość i szeroki wybór produktów do tradycyjnego golenia na mokro zdecydowanie zwróciły uwagę opinii publicznej. Mimo kryzysu ekonomicznego w 2008 roku, synowie Hansa przejęli management w firmie i nadal z sukcesem ją rozwijali.

Trzecie pokolenie mężczyzn z rodziny Müller na dobre rozkręciło działania marki. Otworzyli sklep stacjonarny z barbershopem w Berlinie, a następnie w Londynie niedaleko Picadilly Circus. Przełomem były również liczne nagrody doceniające design produktów Muhle, wprowadzenie na rynek serii unisex oraz tym samym rozszerzenie grupy odbiorców, którzy mogą korzystać z ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań proponowanych przez markę. Pozostając przy tradycyjnych rozwiązaniach, Mühle dostosowuje je wciąż do nowoczesnych standardów i wykorzystuje techniki pozwalające zachować najwyższą jakość i użyteczność. Ponad siedemdziesiąt lat na rynku dało im stabilną pozycję, wyjątkowe doświadczenie i pełne entuzjazmu spojrzenie w przyszłość. Zanim się obejrzymy, będziemy świętować setne urodziny Muhle i mamy przeczucie, że nie powiedzą wtedy ostatniego słowa.

Wszystko, czego potrzebujesz do tradycyjnego golenia na mokro - postaw na jakość i doświadczenie Mühle

Tradycja Muhle rozpoczęła się od ręcznie wykonywanych pędzli do golenia na mokro. Naturalnie więc oferta marki była rozszerzana o pokrewne produkty. Dziś możemy zaopatrzyć się u nich w mydło do golenia tworzące obfitą, gęstą pianę, żyletki, naturalny ałun czy zestaw ręczników idealny do wykonywania techniki hot towel. Jednym słowem wszystko, co potrzebne do skompletowania satysfakcjonującego zestawu dla Brodacza do golenia na mokro.

W ofercie Muhle znajdziesz różnorodne wersje pędzli: z naturalnym włosiem borsuka klasy pure badger, ale również ich syntetyczne odpowiedniki, zachowujące podobne właściwości i bardzo wydajnie tworzące pianę z mydła do golenia. Rękojeści są często chromowane i poddawane odpowiedniej obróbce, aby mimo wykonania z drewna były maksymalnie odporne na kontakt z wodą i posłużyły Ci dobrze przez długie lata.

Wisienkę na torcie stanowią oczywiście maszynki do golenia na wymienne ostrza. Ciekawym rozwiązaniem, jakie proponuje Muhle jest mechanizm TWIST, opierający się na śrubie odkręcanej u dołu rękojeści w celu wymiany żyletki. Takie podejście sprawia, że korzystanie z narzędzia jest wygodne i bezpieczniejsze w dowolnych okolicznościach. W kwestii bezpieczeństwa i komfortu transportu warto zaopatrzyć się w dedykowane maszynkom tej marki osłonki, aby uniknąć przypadkowych zacięć i tępienia ostrzy na przykład podczas przewożenia w kosmetyczce. Wszystkie te elementy znajdziesz w prezentowanej kategorii producenta Mühle.

Nowy kierunek marki Mühle - ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania o uniwersalnym zastosowaniu

Tradycja i dziedzictwo firmy Muhle jest bezpośrednio związana z klasycznym męskim goleniem twarzy, jednak wykorzystując wiedzę i doświadczenie, trzecie pokolenie właścicieli otwiera się na potrzeby i możliwości, jakie mamy współcześnie. W tym duchu powstała na przykład uniwersalna maszynka do golenia na żyletki, którą z powodzeniem ogolisz całe ciało, a jej design został wzbogacony o wymienną zawieszkę do praktycznego przechowywania. W ten sposób brand realizuje swoje założenia dotyczące zrównoważonej produkcji - jeśli swoją maszynkę ze stali nierdzewnej na wymienne ostrza będziesz po użyciu czyścić i pozostawiać w suchym i przewiewnym miejscu, posłuży Ci przez wiele, wiele lat i będzie wymagała wyłącznie wymiany żyletek.

Jeśli chcesz zainwestować w klasyczny, trwały i ponadczasowy sprzęt do golenia na mokro, postawienie na produkty niemieckiej marki Mühle będzie zdecydowanie strzałem w dziesiątkę. Wybierz dowolny model, który najlepiej odpowiada Twoim preferencjom, jakość jest tu pewnikiem. My natomiast z przyjemnością spakujemy dla Ciebie przesyłkę, abyś mógł cieszyć się niezawodnością Muhle jak najszybciej!

Ałun w sztyfcie - Mühle - 9,5g Ałun w sztyfcie - Mühle - 9,5g
Producent: Mühle
Cena:

28,99 zł

szt.
zobacz więcej
Maszynka do golenia R41 - Mühle Maszynka do golenia R41 - Mühle
Producent: Mühle
Cena:

135,00 zł

szt.
zobacz więcej
Maszynka do golenia R89 - Mühle Maszynka do golenia R89 - Mühle
Producent: Mühle
Cena:

139,99 zł

szt.
zobacz więcej
Osłonka na maszynkę - Mühle Osłonka na maszynkę - Mühle
Producent: Mühle
Cena:

14,00 zł

szt.
zobacz więcej
NEWSLETTER
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymać kod -10% na swoje pierwsze zakupy. Kod rabatowy nie łączy się z innymi promocjami.
Submit
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl